Skákací boty Raptor

Raptor přináší zábavu všem, kteří chtějí zažít pocit adrenalinu, ale mají strach. Je skutečný magnet na oči. Můžete provádět jednoduché, i náročnější prvky jako například skákání, odražení, otočky a další.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
„Dívejte se na svět z výšky, svět se bude dívat na vás.“

Tato atrakce — sedmimílové skákací boty byly vyrobeny v Rakousku. Podle dostupných informací původní nápad byl převzat z doby sovětské rudé armády. Postupem času se atrakce zdokonalovala až do dnešní podoby.

Jak to funguje

Základem atrakce je laminátová pružina, která je zajištěna podle váhových kategorií a to do 70 kg, 90 kg a 120 kg. Dále existuje dětská verze pro zatížení do 50 kg. Sedmimílové skákací boty umožňují odrazy do výšky několika desítek cm (dle schopností skokana), rychlejší běh s většími vzdálenostmi menzo jednotlivými skoky a možnosti triků podobně jako další adrenalinové atrakce typu skateboard apod…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V Čechách a na Moravě se tato atrakce vyskytuje cca 3 roky a znát ji můžete také pod názvem PowerRiser. Při použití této atrakce je nutno být vybaven ochrannými prostředky (chrániče). Pro atrakci doporučujeme rovný terén typu beton či asfalt — rozměry min. 20 m na délku. Skákací boty si může vyzkoušet úplně každý — princip je pouze na udržení rovnováhy skokana. Po absolvování základního výcviku je možno atrakci využít k rozvinutí skoku či běhu dle vlastních schopností.

Je tato atrakce vhodná, pokud mám problémy se zády?

Tato atrakce je doporučena i ze zdravotních důvodů — zpevňuje spodní partie těla (podobný pohyb jako při aerobicu) a také vyrovnává páteř (je nutné udržovat rovnováhu).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokud si atrakci objednáte, k dispozici Vám bude lektor, který s Vámi absolvuje základní výcvik udržení rovnováhy, vybaví Vás ochrannými pomůckami a pak už je to jen na Vás!