Trampolína Supertramp

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Pro skákání na trampolíně to platí dvojnásobně. Trampolínu si okamžitě oblíbí hlavně děti, protože poskakování a tělesný pohyb je pro ně radostí a přirozeným projevem. Ale ani dospělí po počátečním ostychu nepřijdou zkrátka. Skákání totiž přináší veselou náladu a uvolnění od každodenního stresu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Navíc je lékařsky prokázáno, že se nejedná jen o nějakou bláznivou kratochvíli, nýbrž že skoky na trampolíně působí blahodárně na lidský organismus. V první řadě jde o velký výdej energie, což pomáhá optimalizovat tělesnou váhu. Přitom ale netrpí klouby — jako třeba při běhu po tvrdém podkladu, protože dopad na trampolínu je vždy měkký.

S výdejem energie souvisí posílení srdce a plic, snížení hladiny cholesterolu a celkové zlepšení cirkulace. Podle lékařských výzkumů působí opakované pohyby nahoru a dolů pozitivně na rozproudění lymfatického řečiště. To působí nejen proti celulitidě, ale také dochází k významnému odplavení toxických odpadů z našeho těla.

Lidé, kteří nejsou na trampolíně zvyklí skákat s podivem zjistí, že nejvíce cítí po skákání břišní a částečně i zádové svaly. Skákání je dobrý způsob, jak si udržet pevnou postavu. Navíc jemná masáž vnitřních orgánů, způsobená jejich malými vzájemnými pohyby tyto orgány revitalizuje.

Je skákání na trampolíně dobré pro zdraví?

Je samozřejmé, že skákání zlepšuje prostorovou orientaci a nervosvalovou koordinaci, je to ale i dobrá rehabilitační pomůcka pro různé druhy handicapů (duševní nebo řečové obtíže).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Protože skákání na trampolině je v pozitivním smyslu „drogou“, odvádí pozornost mladých lidí od skutečných drog a jiných nežádoucích aktivit a dává jejich životu jinou — sportovní náplň.

Trampolínu často volí rodiče, kteří nechtějí mít z dětí nemotorné tlouštíky, protože nemusejí děti do skákání na trampolíně nutit. Pro většinu dětí je skákání na trampolíně radostí i odměnou. Pro duševně pracující lidi přináší trampolína velmi příjemné uvolnění od každodenních stresů a psychické zátěže.

Kdy a kde mohu trampolínu použít?

Naše trampolíny jsou určeny pro venkovní použití, není je třeba zakrývat ani uklízet pod střechu. Na rozdíl od venkovních bazénů lze na trampolíně utužovat kondici po větší část roku — v našich klimatických podmínkách od března do října.

Ideální náhrada skákacího hradu, možnost protáhnout si tělo, zacvičit, nebo jen tak se vybláznit. Základem atrakce je trampolína o průměru 4,5 m. Doskoková plocha je z materiálu, který se využívá pro trampolíny sportovní. Konstrukce je odlehčená s nosností do 125 kg (unese i víc).

Super Tramp, technické požadavky této atrakce

Kolem celé konstrukce trampolíny je z bezpečnostních důvodů ochranná síť do výše 3 m. Tato atrakce je vhodná jak pro děti, tak pro dospělé! Požadavkem na její realizaci je pak prostor o velikosti minimálně 6×6m.